Cilalı Oto Şampuanı Nasıl Kullanılır?

Cilalı Oto Şampuanı Nasıl Kullanılır?


Kaliteli müşteri kitlesini yakalamak isteyen ve profesyonel çalışma prensibindeki oto yıkama firmaları cilalı oto şampuanı kullanımına önem vermektedirler. Sadece oto yıkamalar değil, bir çok otomobil ve araç kullanıcısı da bu ürünleri tercih ederek araçlarını yıkayıp dikkat etmektedir. Cilalı oto şampuanı ürünleri bir çok sitede ve firmalarda bulunmaktadır. Ancak cilalı oto şampuanı alırken oto yıkamacıların ve otomobil sahiplerinin dikkat ettiği bir çok hususlar vardır. Yani bunlara dikkat edilmesi önemlidir.

Cilalı Oto Şampuanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle kullanım alanına göre cilalı oto şampuanı belirlenmelidir. Klasik yani fırçalı oto şampuanı ya da fırçasız yeni nesil oto köpük şampuanı ürünleri alınmalıdır. Oto yıkamanızda veya kendiniz kullanacak iseniz kullanım türü dikkate alınmalıdır.

Klasik Cilalı Fırçalı Süngerli Oto Şampuanı

Özellikle 80'li-90'lı yıllardan beri otomobiller hayatımıza girdiğinden beri ihtiyacımız oldu. Günlük ihtiyaçlarımızı araçlarımız ile karşılıyoruz. Eski dönemlerden beri en çok kullanılan fırçalı oto yıkama halen daha vazgeçilmez. Tabiri caiz ise bazı kullanıcılar için kendi aracınız klasik oto şampuanı ile fırçalı veya süngerli yıkamak gerçekten keyif verici. 

Genellikle cilalı oto şampuanları düşük köpüklü olur. Bu konuda bilgisi olmayan kullanıcılarımızı bilgilendirmek istiyoruz. Parlaklık sağlayan bileşenler, köpük oluşturan maddeler ile ters orantıda etki yapar. Aracınızda cilaya önem veriyor iseniz köpük deneyimi düşük olacaktır. Ancak köpüğün düşük olması aracınızın iyi temizlenmesine asla engel değildir. Bu şekilde de iyi bir temizlik sağlarsınız.

Yani işin özü şudur ki; oto yıkamacı değil iseniz ve aracınızı kendiniz yıkamak istiyor iseniz klasik cilalı oto şampuanı bu konuda olmazsa olmazlardan. Fırça veya sünger ile kullanım yapabileceğiniz güzel bir ürün. 

Klasik cilalı oto şampuanı seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de iyi bir oto şampuanı ürünü seçmek olacaktır. Bu konuda cilalı klasik oto şampuanı ürününüzün nötr ph olmasına yani ellere zarar vermeyen yapıda olmasına dikkat ediniz.

Limprox oto şampuanı serileri ile size kaliteli deneyim yaşatmak, çok iyi bir temizlik performansı sağlamak ve aracınıza ilk günkü gibi parlaklık sağlamak amacımızdır. Size bunu yaşatacağımızı bilmenizi istiyoruz.oto-kopuk-sampuani.jpg (69 KB)

Fırçasız Cilalı Oto Köpük Şampuanı


Yeni nesil yıkama maddelerinden olan fırçasız cilalı oto köpük şampuanı ürünlerini bir çok oto yıkama ve benzinlik istasyonlarından görmeniz mümkün. Ancak burada dikkatinizi çekeceğimiz birden fazla nokta var. ;

- Her fırçasız oto şampuanına güvenmeyin!


- Aracınızda veya oto yıkama işletmenizde kullanmadan önce markasına ve firma isimlerine dikkat edin. Gerekir ise internet aracılığı ile araştırın. Satış ve tanıtım sitelerini iyi inceleyin.


- Kullanacağınız fırçasız oto yıkama şampuanı ürünlerle ilgili önceden test yıkamaları yapınız.


- Ürünlerin alkali olması sebebi ile (ph 7 üzeri) deneyimlemiş kişilerin kullanması çok önemli bir husustur.

Fırçasız Cilalı Oto Köpük Şampuanı Kullanırken Nerelere Dikkat Edilmelidir?

- Öncelikle araç iyice su ile ıslatılmalıdır.


- Uzun yoldan gelmiş veya bir müddet şehir içi trafiğine çıkmış araç sıcak olacağı için belli bir süre dinlendirilmelidir. Buradaki amaç motorun ve kaputun ısısının soğumasıdır. (Bu işlem su temizliği ile kısaltılabilir.)


- Her marka fırçasız oto köpük ürünü lapa lapa köpük vermeyebilir. Bu da tanktaki bar basınç ayarı ile oluşturulmaktadır. Bu bar basıncı standart olmayıp, farklı marka yıkama makinelerinde değişkenlik gösterir.


- İlk defa başka bir marka fırçasız oto şampuanı kullanıyor iseniz eski ürünün bar basıncına göre köpük performansını değerlendirmeyiniz.


- İstediğiniz gibi bar basıncı ile köpük elde ettiniz. Sıra temizliğe geldi.


- Burada önemli husus köpüğü attığınız ilk yerden sona kadar tüm aracı köpük ile kaplamak. Daha sonrasında 1-3 dakika beklemek ve ilk köpüğü sıktığınız yerden itibaren sona kadar su ile temizlemek.


Limprox Oto Şampuanı Serisi Farkı Nedir?

Öncelikle Limprox Oto Şampuanı serisi diğer marka ve firmalardan farklı neler sunuyor onlara göz atabilirsiniz.

- Limprox Klasik Cilalı Oto Şampuanı serilerimiz nötr ph ile ellerinizi yakmayan ve boyaya zarar vermeyen yapıdadır. Bu sebeple Limprox ürünlerini sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. 


- Limprox Klasik Cilalı Oto Şampuanı ürünlerinde çok iyi temizlik gücü elde edebilirsiniz.


- Limprox Klasik Cilalı Oto Şampuanı ürünlerinde çok iyi parlaklık katmanı elde edebilirsiniz. Aracınız ışıl ışıl ve parlak görünüme kavuşur.


- Limprox Fırçasız Cilalı Oto Şampuanı ürünlerinde fırça vurmadan çok iyi bir temizlik performansına sahip olursunuz.


- Limprox Fırçasız Cilalı Oto Şampuanı ürünlerinde boyaya zarar vermeyen katman oluşturan mikrobileşenler mevcuttur. Bu bileşenler alkali ürünün boyaya zarar vermesini önler. Arada tampon görevi görerek boya ile temasını azaltır. Alkali malzemeye yüzeysel davranır.


- Limprox Fırçasız Cilalı Oto Şampuanı ürünlerinde oto köpük makinesi bar basıncı iyi ayarlandığı müddetçe çok iyi bir köpük performansı sağlarsınız. Bu da oto yıkamaya gelen müşterilerin göz zevkine hitap eder. Aracının iyi yıkandığına kanaat getirirler.


- Limprox Fırçasız Cilalı Oto Şampuanı ürünlerinde parlaklık veren cila bileşenleri bulunmaktadır. Bu cila bileşenleri aracınızın parlak görünmesini sağlar. Müşteriye seyir zevki verir.


Oto Şampuanı Cilalı zararlı mı? Oto Şampuanı konusunda size özel tavsiyeler, cilalı oto şampuanı faydaları nelerdir ve buna uygun nasıl kullanmak gerekir gibi konularda yardımcı olmak için bu yazı dizisini sizinle paylaştık. 

Limprox markası olarak en iyi oto şampuanı ürünlerini elde edebilmek için gece gündüz araştırma geliştirme Arge çalışmalarına öncelik veriyoruz. Ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak ve araç bakım kimyasalları adına Türkiye ve Dünya pazarında çok iyi konumda yer alabilmek için çalışıyoruz. 

Cilalı Oto Şampuanı ürünlerimize ulaşmak için hemen ziyaret edebilirsiniz: https://www.limprox.net/oto-sampuani
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.